Pociągami Polregio na ferie zimowe – część 3

Pociągami Polregio na ferie zimowe – część 3

W najbliższy poniedziałek, 29 stycznia, rozpocznie się trzecia tura ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z pięciu województw: pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Jaki propozycje przygotowało Polregio?

Specjalne oferty – bilety tygodniowe i weekendowe

Dzięki specjalnym ofertom w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPolregio, w automatach biletowych lub Videomatach Polregio, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

Na dwa tygodnie przerwy zimowej ponownie spółka oferuje Bilety tygodniowe na ferie, które w podobnej formule proponowaliśmy pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem Polregio. Bilet tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi Regio. Bilet za 129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami Regio oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Niezależnie od ferii przez cały czas przewoźnik ma w ofercie bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać ulubione miejsca w całej Polsce. Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez limitu pociągami Regio od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach Regio (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Województwo lubelskie

W ferie zimowe w województwie lubelskim można zwiedzić Roztocze, krainę o wyjątkowym w Polsce klimacie i atmosferze. Wystarczy skorzystać z połączenia Lublin Gł. – Zamość – Bełżec – Hrebenne z przesiadką w Zawadzie. Przy okazji warto odwiedzić przepiękny, renesansowy Zamość, gdzie oprócz zabytków miłośnicy kolejnictwa mogą zobaczyć najdłuższą w Polsce linię szerokotorową (PKP LHS).

Województwo łódzkie

Zwiedzanie Warszawy albo Poznania w ferie? To możliwe dzięki połączeniom Polregio na trasach Łódź – Warszawa oraz Łódź – Poznań. Ponadto mieszkańcy Łodzi mogą odwiedzić znane podmiejskie atrakcje – jak arboretum oraz kolej wąskotorową w Rogowie (kursuje w ferie zimowe). Połączenia z Łodzi pozwalają również odwiedzić zabytki w Toruniu, Góry Świętokrzyskie czy Częstochowę i zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Województwo podkarpackie

Z Rzeszowa już blisko w Bieszczady, najbardziej tajemnicze i najdziksze polskie góry, które również zimą przyciągają turystów. Koleją można dotrzeć do Jasła, Sanoka czy Zagórza, a od ubiegłego roku ponownie do Ustrzyk Dolnych. Dla miłośników zagranicznych wojaży Polregio uruchamia pociągi na lotnisko w Jasionce.

Województwo pomorskie

Pomorze jest jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Wiele połączeń kolejowych – m.in. do Kościerzyny, Elbląga, Malborka czy na Hel obsługiwanych jest przez pociągi Polregio . Pociągiem można również dojechać bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku, z wieloma dogodnymi połączeniami do Skandynawii i krajów Europy południowej.

Województwo śląskie

Pociągi Polregio w woj. śląskim kursują m.in. na trasach do Bielska-Białej oraz Żywca. Na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych dla miłośników białego szaleństwa. Na wybranych stacjach można się również przesiąść na pociągi Kolei Śląskich, a w pobliżu skorzystać również z kolei linowych – np. na Szyndzielnię w Bielsku-Białej.