PLK: trzy wypadki z udziałem ludzi poza przejściami i przejazdami

PLK: trzy wypadki z udziałem ludzi poza przejściami i przejazdami

Dzisiaj, 14 lipca w miejscu niedozwolonym, poza przejściami i przejazdami doszło do zdarzeń z udziałem osób postronnych, które mają wpływ na ruch pociągów jadących ze stacji Warszawa Zachodnia w kierunku zachodnim, m.in. do Poznania i Łodzi.

O godz. 5:24 na szlaku Warszawa Główna Towarowa – Józefinów (lk19) pod pociąg Intercity relacji Warszawa Gdańska – Świnoujście wtargnęła osoba nieuprawniona. Na miejsce natychmiast skierowano służby. Komisja ustala przyczyny zdarzenia.

Nie było przerwy w ruchu pociągów, ruch prowadzony po jednym torze. Zmiany w organizacji ruchu wyniosły ok. 18 minut – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

O godz. 09:40 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów.

O godz. godz. 9:50 na szlaku Warszawa Włochy – Józefinów (lk1) poza przejściami i przejazdami pod pociąg Intercity relacji Ełk – Wrocław Główny wtargnęła osoba postronna. Część pociągów kierowana jest po torach podmiejskich (linia nr 447).

Na miejsce natychmiast skierowano służby. Powołano komisję, która ustali przyczyny zdarzenia – dodał  Jakubowski .

Zmiany w organizacji ruchu pociągów wynoszą do 20 minut.

O godz. 9:52, na szlaku Kłodawa – Krzewie (lk3) pod pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny – Kutno poza przejściami i przejazdami wtargnęła osoba nieuprawniona. Na ok. 40 minut wstrzymano ruch pociągów. Obecnie ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze. Zmiany w organizacji ruchu pociągów wyniosły 15-20 min.

Na miejscu zdarzeń są służby techniczne Polskich Linii Kolejowych. Służby dyżurne PLK prowadzą pociągi w taki sposób, aby minimalizować opóźnienia – zaznaczył przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Informacje o zmianach są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach oraz są dostępne na portalpasazera.pl i w aplikacji Portal Pasażera.