PLK: dyżurny z podg. Mąkołowiec zostanie dyscyplinarne zwolniony

PLK: dyżurny z podg. Mąkołowiec zostanie dyscyplinarne zwolniony

Sąd zdecyduje o dalszym losie 55-letniego dyżurnego ruchu, który w środę, 21 września będą pod wpływem alkoholu wykonywał swoje obowiązku na nastawni podg. Mąkołowiec. PLK już zapowiadają, że ich pracownik zostanie dyscyplinarnie zwolniony.

Jak poinformował „Kolejowy Portal” Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, w środę 21 września ok. godz. 12:00 pracownicy sąsiednich posterunków współpracujących z nastawnią Mąkołowiec, zaniepokojeni niewłaściwą formą komunikacji z pracownikiem podg. Mąkołowiec, poinformowali służby.

 – Interwencja służb wykazała, że pracownik był pod wpływem alkoholu. Wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu oznacza w spółce tylko jedno – dyscyplinarne zwolnienie. Postępowanie służbowe – wdrożone zgodnie z wymogami, wyjaśni okoliczności niewłaściwego zachowania – dodał Janduła.

Przedstawiciel zarządy infrastruktury podkreśla, że pracownicy – szczególnie związani z prowadzeniem ruchu pociągów – na każdym szkoleniu i pouczeniu otrzymują informacje o zasadach pracy i negatywnym wpływie alkoholu i innych używek.

– Prowadzone są także cykliczne kontrole dzienne i nocne na posterunkach ruchu. W stosunku do osób, które zlekceważą dyscyplinę, wyciągane są surowe konsekwencje, włącznie z dyscyplinarnym zwolnieniem – zaznacza Janduła.