PKP PLK zakończyły modernizację peronu 1a na stacji Skarżysko-Kamienna

PKP PLK zakończyły modernizację peronu 1a na stacji Skarżysko-Kamienna

Od niedzieli 10 marca 2024 r. podróżni skorzystają z przebudowanego peronu nr 1a na stacji w Skarżysku-Kamiennej. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły zasadnicze prace budowlane przy nim, oraz zachodnim fragmencie stacji. Inwestycja zwiększy możliwości kolei na linii nr 25 w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i ułatwi dostęp do pociągów. Projekt za niemal 9 mln zł sfinansowany został ze środków budżetowych.

Peron nr 1a na stacji w Skarżysku-Kamiennej przeszedł gruntowną przebudowę. Nowa platforma została powiększona i podwyższona, co podróżnym ułatwi wsiadanie do wagonów. Nowe wiaty, ławki i spoczniki poprawią komfort oczekiwania na pociąg. PLK SA zmodernizowany peron dostosowały do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Są ścieżki naprowadzające i nawierzchnia o zróżnicowanej strukturze. Tablice informacyjne i system nagłośnienia ułatwią planowanie podróży, a nowe oświetlenie pomoże w orientacji również po zmroku. Prace budowlane objęła także część torów po zachodniej stronie stacji.

Dzięki inwestycji PLK SA zwiększy się dostęp do kolei dla podróżnych w Skarżysku-Kamiennej. Od 10 marca, po korekcie rozkładu jazdy, przy zmodernizowanym peronie zatrzymywać się będą pociągi regionalne, obsługujące trasę w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego. Inwestycja poprawi przepustowość stacji i zapewni dodatkowe miejsce postoju pociągów. Zadanie pn. „Modernizacja peronu nr 1a wraz z robotami towarzyszącymi na stacji Skarżysko-Kamienna” to kolejny projekt podnoszący komfort podróżnych na linii kolejowej nr 25 na odcinku do Tomaszowa Mazowieckiego. W 2021 roku zmodernizowano perony w Skarżysku Milicy, Bliżynie, Stąporkowie, Końskich i Opocznie.