PKP PLK ujednoliciły oznakowanie numeracji torów i peronów

PKP PLK ujednoliciły oznakowanie numeracji torów i peronów

Od niedzieli, 11 grudnia 2002 roku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Nie będzie to jedyna zmiana na polskiej kolei. Po interwencji posłanki Pauliny Matysiak, PKP PLK na plakatowych rozkładach ujednoliciły oznakowanie numeracja torów i peronów.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca 2022 r. posłanka Paulina Matysiak zwróciła się do zarządcy infrastruktury z interwencją w sprawie oznaczeń peronów w rozkładach jazdy pociągów. Posłanka zwróciła uwagę, że oznaczenia są niespójne i nieintuicyjne.

– W wywieszonych na dworcach rozkładach i w wyszukiwarce połączeń na Portalu Pasażera perony oznaczone są cyframi rzymskimi, podczas gdy tabliczki na peronach mają już tylko cyfry arabskie – argumentowała swoją interwencję.

Zdaniem parlamentarzystki niespójność oznaczeń może utrudniać poruszanie się po dworcach w Polsce m.in. podróżnym z zagranicy.

Jak poinformował nas Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, zmiany obejmą plakatowe rozkłady jazdy oraz wyszukiwarkę połączeń Portal Pasażera – analogicznie do obowiązującego sposobu oznakowania na tablicach informacyjnych na stacjach i przystankach.

– W numeracji peronów i torów będą tylko cyfry arabskie – dodał Wilgusiak.

Dodajmy, że obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe nie planują rezygnować z numeracji peronów.