Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione mienie kolejowe

Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione mienie kolejowe

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas kontroli jednego z krakowskich punktów skupu złomu i metali kolorowych, ujawnili elementy nawierzchni kolejowej. Na podstawie analizy dokumentów funkcjonariusze ustalili dane osobowe sprawcy kradzieży, który sprzedał elementy infrastruktury kolejowej.

W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, w związku z ostatnimi kradzieżami na obszarze kolejowym prowadzili działania kontrolne na złomowiskach w Krakowie. Podczas kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta, ujawnili elementy nawierzchni torowej w postaci 24 miedzianych łączników szynowych.

Na podstawie dokumentacji prowadzonej na kontrolowanym punkcie skupu złomu ustalono sprawcę kradzieży mienia kolejowego. W dalszym toku czynności służbowych funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskane elementy pochodzą z ostatniej kradzieży na terenie stacji Kraków Prokocim.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Komisariatu VI Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie. Odzyskane mienie kolejowe zostanie zwrócone Zakładowi Linii Kolejowych w Krakowie.