PKP Intercity zachęca do upolowania biletów w niskich cenach

PKP Intercity zachęca do upolowania biletów w niskich cenach

5 maja 2022 r. zaczęła obowiązywać nowa taryfa biletowa na wszystkie pociągi PKP Intercity. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł, choć za podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku będą możliwe już za 14 zł.

Rozszerzenie oferty Promo na wszystkie pociągi, sprawia, że bilety na połączenia IC i TLK będą podzielone teraz według pięciu poziomów promocji, a nie trzech, jak do tej pory. Promo ma pięć poziomów cenowych: Super Promo, Promo Plus, Promo 45 (bilety tańsze o 45% od ceny bazowej), Promo 30 (tańsze o 30%) i Promo 15 (tańsze o 15%).

Od 5 maja dostępność poszczególnych biletów promocyjnych nie będzie już zależna od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupi bilet, na czym bazowała oferta Wcześniej, a od popularności danego pociągu. PKP Intercity będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od m.in. prognozowanej frekwencji, tras przejazdu czy godzin odjazdu.

Przewoźnik, z okazji ujednolicenia oferty biletowej na wszystkie pociągi uruchomił specjalna stronę, https://www.intercity.pl/pl/lowcypromo/ na której wybierając klasę oraz kategorię pociągu a także maksymalną cenę biletu otrzymamy listę dostępnych biletów na różne relacje.

I tak wybierając podróż w dniu dzisiejszym, za około 20 zł możemy jeszcze kupić bilet na pociąg z Rzeszowa do Krakowa czy wieczorne z Lulina i Białegostoku do Warszawy.  System wyszukał także bilety za 49 zł na połączenia EIP z Krakowa do stolicy.

Szukając pociągów na piątek, 6 maja 2022 r. otrzymamy listę pociągów, gdzie cena biletów nie przekracza 9 zł.