PKP Intercity wjedzie do Płocka. Od grudnia pojedziemy bezpośrednio do Katowic [aktualizacja]

PKP Intercity wjedzie do Płocka. Od grudnia pojedziemy bezpośrednio do Katowic [aktualizacja]

Płock zostanie włączony do sieci połączeń PKP Intercity. Od 13 grudnia 2020 r. przewoźnik miał uruchomić bezpośredni pociąg TLK „Chemik” relacji Płock – Katowice. Ze względu na uwarunkowania związane z epidemią pociąg rozpocznie kursowanie od 10 stycznia 2021 r.

– Po uruchomieniu pociąg ten umożliwi włączenie w siatkę połączeń dalekobieżnych uruchamianych przez PKP Intercity miast Płock i Gostynin (zamieszkałych łącznie przez blisko 140 tysięcy osób), zapewniając im bezpośrednie połączenia z Łodzią oraz południem kraju. Ponadto stworzy dodatkowe możliwości odbywania podróży w innych relacjach, przy wykorzystaniu połączeń z przesiadką na stacjach węzłowych, w tym np. do/z Krakowa dzięki skomunikowaniu w stacji Łódź Widzew z pociągiem IC Kazimierz – informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pociąg TLK Chemik umożliwi poranny dojazd z Płocka i Gostynina do Łodzi oraz Katowic, a także powrót na wieczór. Odjazd z Płocka zaplanowano na godzinę 05:24, przyjazd do Łodzi Widzewa na 07:39, a do Katowic na 10:38. W drodze powrotnej przewidziano odjazd z Katowic o godzinie 17:31 oraz z Łodzi Widzewa o 20:46, zaś przyjazd do Płocka na godzinę 23:06. 

– Należy zaznaczyć, że ze względu na prace inwestycyjne przeprowadzane przez zarządcę infrastruktury na linii kolejowej numer 16, trasa pociągu na odc. Kutno – Łódź Widzew prowadzi przez stacje: Łowicz Gł. oraz Koluszki. Wraz z zakończeniem prac pociąg TLK Chemik skierowany będzie na  trasę podstawową przez stacje: Łęczyca, Ozorków oraz Zgierz, co powinno przyczynić się do skrócenia czasu przejazdu z Płocka do Łodzi oraz Katowic – dodaje Grzduk.

Codzienny pociąg TLK Chemik będzie obsługiwany składem wagonowym, prowadzonym lokomotywą elektryczną serii EU/EP07.

Niestety mimo, że od dawna wiadomo, że takie połączenie będzie uruchomione, PKP Intercity nadal nie wprowadziło stacji Płock do systemu internetowej sprzedaży biletów. 

Obecnie do Płocka dojeżdżają jedynie pociągi Kolei Mazowieckich, które uruchamiają jedno na połączenie z Warszawą oraz szynobusy z Sierpca do Kutna.