PKP IC wybrało firmy do obsługi rewidenckiej wagonów i składów

PKP IC wybrało firmy do obsługi rewidenckiej wagonów i składów

PKP Intercity rozstrzygnęło postępowanie na świadczenie kompleksowej obsługi rewidenckiej wagonów i składów pociągów na 15 posterunkach.

Na sfinansowanie zamówienia, który został podzielony na osiem części, PKP Intercity zamierzało przeznaczyć 16 979 075,74 zł brutto.

Za najkorzystniejszą w zakresie części 3 zamówienia (obsługa rewidencka wagonów i składów pociągów PKP Intercity na posterunkach Bielsko Biała, Gliwice, Racibórz, Wisła, Zakopane, Powroźnik (Krynica, Muszyna), Stalowa Wola Rozwadów) wybrano ofertę złożoną przez Zakłady Usługowe „Południe”.

W zakresie części 4 zamówienia (obsługa na posterunku Świnoujście) wybrano ofertę złożoną przez Zakłady Usługowo-Produkcyjno-Handlowe „Pomorze”.

W zakresie części 5 zamówienia (obsługa na posterunku Słupsk (Ustka) wybrano ofertę złożoną przez NKN Usługi Kolejowe.

W zakresie części 6 zamówienia (obsługa na posterunku Chełm) wybrano ofertę złożoną przez Zakłady Usługowe „Centrum – Usługa”.

W zakresie części 7 zamówienia (obsługa na posterunku Zielona Góra, Zbąszynek) wybrano ofertę złożoną przez RailTrans Poland.

Unieważniono postępowanie w zakresie części 1 zamówienia (obsługa rewidencka wagonów i składów pociągów  na posterunku Kielce), w zakresie części 2 (na posterunku Rzeszów) oraz w zakresie części 8 (obsługa na posterunku Gorzów Wlkp.)

Jak tłumaczy przewoźnik, w przypadku część 1 oraz części 8 złożone oferty przewyższy zaplanowany budżet, natomiast w zakresie części 2 nie złożono żadnej oferty.

Przypomnijmy, że trwa postępowanie przewoźnika na kompleksową obsługę manewrowa wagonów i składów pociągów PKP Intercity na 12 posterunkach.