PKP IC nie obawia się łączenia ED74 na stacji Kielce

PKP IC nie obawia się łączenia ED74 na stacji Kielce

Od niedzieli 24 czerwca 2022 r. w w zestawieniu dwóch pojazdów ED74 pojedzie IC „Morcinek” relacji Lublin – Katowice/Wrocław – Lublin. Problemów z łączeniem i rozłączaniem składów na stacji w Kielcach nie widzi PKP Intercity.

Jak już informowaliśmy, pod koniec czerwca PKP Intercity zmieni obsługę pociągów IC „Morcinek” ze składów wagonowych na jednostki ED74.

PKP Intercity potwierdziło, że jednostki będą rozłączane w Kielcach i jako odrębne pojazdy ruszą w kierunku Katowic i Wrocławia. Powracając w kierunku Lublina są ponownie łączone .

Jest to odważna decyzja pamiętając problem z końca 2009 r. kiedy to odjeżdżając z dworca Warszawa Wschodnia maszynista zorientował się, że prowadzi tylko połowę pociągu. Druga jednostka odłączyła się od pierwszej i została na stacji.

– Kwestia łączenia i rozłączania składów jest testowana pod nadzorem producenta. Nie spodziewamy się problemów w tym zakresie – podkreśla przewoźnik.

Dodajmy, że od niedzieli 12 czerwca w podwójnej trakcji ED74 będzie kursować pociąg IC „Boznańska” relacji Kraków – Wrocław – Kraków.

Przewoźnik otrzymał już cztery pojazdy ED74 od producenta. W czerwcu, lipcu i sierpniu zakładane jest oddanie kolejnych pojazdów – odpowiednio po jednej zmodernizowanej jednostce w miesiącu.