PKP Cargo z wyróżnieniem za raport zintegrowany

PKP Cargo z wyróżnieniem za raport zintegrowany

PKP Cargo znalazło się wśród spółek giełdowych wyróżnionych w dorocznym konkursie „The Best Annual Report 2022” „za stały wysoki poziom raportu zintegrowanego”.

„The Best Annual Report” to konkurs organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków, w którym nagrodzono spółki, które przygotowały najlepsze raporty roczne za 2022 rok „pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów”.

PKP Cargo wyróżniono za raport zintegrowany, w którym przedstawiono zarówno finansowe, jaki pozafinansowe aspekty działalności Grupy PKP Cargo.

To dla nas bardzo ważna nagroda, gdyż jest dowodem na duże zaufanie do PKP Cargo jako firmy, która jest nastawiona nie tylko na zysk, ale również kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. W naszym raporcie pokazujemy, jak te dwie sfery się przenikają, jakie są między nimi zależności – uważa Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo – Przywiązujemy dużą wagę do jakości naszych raportów zintegrowanych, gdyż w ten sposób przygotowujemy się do wdrażania idei zrównoważonego rozwoju, która będzie łączyła realizację celów biznesowych Grupy PKP Cargo z interesem środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego – podkreśla prezes Seliga.

Dariusz Seliga zaznaczył, że spółka wróciła po kilkuletniej przerwie do grona wyróżnionych spółek w konkursie „The Best Annual Report”.

Nagrodę odebrała Agnieszka Bareja, dyrektor Biura Zarządu i Relacji Inwestorskich podczas gali we siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.