PKP Cargo z umowami o wartości ok. 1,2 mld zł na przewozy dla spółek Grupy PGE

PKP Cargo z umowami o wartości ok. 1,2 mld zł na przewozy dla spółek Grupy PGE

PKP Cargo wygrało przetarg na przewóz ponad 16 mln ton węgla i ponad 2 mln ton sorbentów wapiennych na potrzeby spółek z Grupy PGE – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i PGE Energia Ciepła. Dostawy będą realizowane przez najbliższych 30 miesięcy, a wartość umów to około 1,2 mld zł brutto.

Oferta PKP Cargo została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym na przewozy węgla kamiennego i sorbentów wapiennych dla spółek Grupy PGE i w efekcie zawarte zostały cztery umowy dotyczące dostaw surowców transportem kolejowym do największych elektrowni Grupy PGE:  Elektrowni Opole, Rybnik, Dolna Odra i Turów, jak również elektrociepłowni wchodzących w skład PGE EC.

Na mocy podpisanych umów przewoźnik  dostarczy łącznie około 16,12 mln ton węgla kamiennego oraz 2,14 mln ton kamienia wapiennego i mączki wapiennej. Szacowana wartość brutto zawieranych umów wynosi ok. 1,2 mld zł – przekazuje spółka.

Nowe umowy stanowić będą przedłużenie dotychczasowych kontraktów, na podstawie których PKP Cargo od lat wykonuje przewozy węgla energetycznego na rzecz Grupy PGE, która jest jednym z kluczowych klientów spółki.