PKM w gronie najlepszych samorządowych inwestycji ostatniej dekady w Polsce

PKM w gronie najlepszych samorządowych inwestycji ostatniej dekady w Polsce

Zrealizowany przez Województwo Pomorskie projekt PKM uznany został za jedną z najlepszych samorządowych inwestycji ostatniej dekady w Polsce! Wyróżnienie to zostało przyznane Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w ramach prestiżowego konkursu „Top Inwestycje Komunalne”, organizowanego od 10 lat przez serwis PortalSamorządowy.pl. Uroczystość wręczenia statuetek laureatom odbyła się 21 września 2021 r. podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

– Z ogromną satysfakcją przyjąłem informację, że decyzją Rady Konsultacyjnej konkursu „Top Inwestycje Komunalne edycja specjalna 10 lat” zrealizowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego inwestycja „Pomorska Kolej Metropolitalna” – już raz nagrodzona w roku 2015 – została ponownie wyróżniona w dodatkowym jubileuszowym plebiscycie na dziesięciolecie konkursu – napisał Grzegorz Mocarski, prezes PKM w liście do organizatorów i laureatów konkursu.

– Cieszę się, że pierwsza w Polsce linia kolejowa wybudowana nie przez PKP lecz przez samorząd została dostrzeżona i doceniona także w kraju. Bo w skali naszego regionu linia PKM została już doceniona przez najważniejszych jej odbiorców – mieszkańców, którzy chętnie z niej korzystają i dla których cały czas rozwijamy ten epokowy dla Pomorza projekt. Obecnie elektryfikujemy naszą linię, aby już za 2 lata mogły po niej jeździć większe i szybsze pociągi elektryczne, a równolegle przygotowujemy dokumentację dla jej kolejnego etapu — PKM Południe, który jest jeszcze większym wyzwaniem niż etap pierwszy – dodał Mocarski

Grzegorz Mocarski podziękował za wyróżnienie inwestycji i pogratulował pozostałym laureatom tego prestiżowego konkursu.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę serwisu portalsamorzadowy.pl, ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.