Pijany 41-latek groził nożem kierownikowi pociągu Polregio

Pijany 41-latek groził nożem kierownikowi pociągu Polregio

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę, w pociągu relacji Sędziszów  – Kielce. Jeden z pasażerów mając blisko promil alkoholu awanturował się i groził nożem kierownikowi pociągu. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei  szybko obezwładnili podejrzanego i przekazali w ręce Policji.

W sobotę, 16 grudnia br. dyspozytor drużyn konduktorskich świętokrzyskiego Zakładu Polregio w Kielcach powiadomił Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei o potrzebie pilnej interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który grozi nożem kierownikowi pociągu relacji Sędziszów – Kielce.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK już po kilku minutach obezwładnili i skuli kajdankami agresywnego pasażera. Mundurowi zabezpieczyli również nóż o długości ostrza około 20 cm, którym groził kierownikowi pociągu. Z relacji kierownika pociągu wynikało, że mężczyzna awanturował się i wymachiwał niebezpiecznym narzędziem w jego stronę, usiłując go zranić.

Napastnik trafił w ręce policjantów. Okazało się, że 41-latek z Warszawy miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w plecaku ujętego policjanci znaleźli laptop, portfel i biżuterię. Wszystkie te przedmioty pochodziły z kradzieży dokonanej na terenie Warszawy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat III Policji w Kielcach.