Pierwsza lokomotywa dla PCC Intermodal od Tabor Dębica czeka na odbiór

Pierwsza lokomotywa dla PCC Intermodal od Tabor Dębica czeka na odbiór

Pierwsza z trzech lokomotyw, które modernizuje Tabor Dębica dla PCC Intermodal jest już gotowa i czeka na odbiory końcowe. Pojazdy będą pracowały w terminalach przewoźnika w Kutnie, Brzegu Dolnym oraz Gliwicach.

Lokomotywa posiada klimatyzację kabiny, system smarowania obrzeży, sterowany elektronicznie mechaniczny hamulec postojowy oraz niezależny od układu napiaszczania system antypoślizgowy.  Pojazdy powinny posiadać dopuszczenie do prowadzenia po infrastrukturze kolejowej PKP PLK w jednoosobowej obsadzie.

Przewoźnik otrzyma trzy zmodernizowane pojazdy w oparciu o elementy konstrukcyjny lokomotyw SM42. Po modernizacji maksymalny nacisk określono na 20t/oś, , prędkość konstrukcyjną 90 km/h, siłę pociągową przy rozruchu min. 215 kN a przy prędkości ciągłej 115 kN.

Tabor Dębica zajmie się także serwisem lokomotyw.

Umowa na dostawę trzech zmodernizowanych lokomotyw spalinowych typu 6Dh-1 spółka PCC Intermodal podpisała ze Tabor Dębica w połowie października 2020 r.

Modernizacja zrealizowane jest w ramach realizacji projektu w zakresie zadania 3.2 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.