PCC o utrudnieniach w ruchu w okolicach stacji Kutno

PCC o utrudnieniach w ruchu w okolicach stacji Kutno

W związku z ogłoszonymi przez PKP PLK pracami w zakresie przebudowy rozjazdów celem wdrożenia nowego systemu sterowania ruchem, od połowy marca do końca maja 2023 r. w okolicach stacji Kutno, mogą wystąpić znaczne utrudnienia, opóźnienia i nieplanowane wcześniej zmiany w rozkładzie – poinformowała spółka PCC Intermodal.

Jak dodaje przewoźnik, ale jednocześnie operator terminala kontenerowego w Starej Wsi k. Kutna, ograniczenia w ruchu pociągów będą miały wpływ na planowanie zarówno połączeń w korytarzach krajowych, jak i na liniach międzynarodowych, w tym szczególnie w ruchu intraeuropejskim.

Relacje, które mogą najsilniej odczuć prowadzone przez PKP PLK prace to: Gdańsk, Gdynia, Brzeg Dolny, Frankfurt nad Odrą, Hamburg, Duisburg, Rotterdam oraz Antwerpia. Prace PKP PLK i ich przebieg nie jest możliwy do przewidzenia. Sytuacja jest komunikowana na bieżąco, a konieczne do wprowadzenia zmiany, w tym możliwości wykorzystania dostępnych dla ruchu kolejowego tras alternatywnych decydowane w zespole operacyjnym z dnia na dzień – napisano w komunikacie.