Patrol SOK odnalazł nastoletniego uciekiniera

Patrol SOK odnalazł nastoletniego uciekiniera

Do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie trafiło zgłoszenie o osobie poszukiwanej przez Policję, która może przebywać na obszarze kolejowym. W trakcie podjętych działań funkcjonariusze SOK odnaleźli zaginionego 14-latka na peronie stacji PKP Szczecin Główny. Nastolatek uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie. 

W poniedziałek, 4 grudnia 2023r. komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał informację telefoniczną od dyżurnego Komisariatu Policji Szczecin Pogodno, że poszukują osoby niepełnoletniej, która uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie. Funkcjonariusze SOK natychmiast podjęli działania poszukiwawcze na terenie kolejowym.

Funkcjonariusze SOK w trakcie patrolu stacji PKP Szczecin Główny zauważyli na peronie drugim nastolatka rysopisem przypominającego osobę poszukiwaną. Po podjęciu interwencji potwierdziło się, że 14-latek jest osobą, która samowolnie opuściła Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie.

Ujęty uciekinier został przekazany policjantom, którzy zaopiekowali się nastolatkiem do czasu przekazania opiekunom MOS w Szczecinie. Młodzieniec poniesie teraz konsekwencje zgodnie z regulaminem placówki.