Ostatni moment na przesyłanie zgłoszeń w konkursie „Dworca Roku 2022”

Ostatni moment na przesyłanie zgłoszeń w konkursie „Dworca Roku 2022”

Tylko do jutra, 20 lipca 2022 r. organizatorzy konkursu „Dworca Roku 2022” oczekują na zgłoszenia wyróżniających się obiektów na najładniejszego i najlepszego dworca kolejowego w Polsce.

Zgłaszać dworce można przez prosty formularz na stronie dworzec-roku.pl. Tam również głosujący znajdą więcej informacji o konkursie.

Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis dworca z uzasadnieniem, dlaczego powinien zostać on uhonorowany. Warto także dołączyć zdjęcia obiektu. W tym roku szczególna uwaga będzie skierowana na zagospodarowanie pomieszczeń dworcowych w celu ukierunkowania na potrzeby lokalnych środowisk oraz zaoferowania podróżnym dodatkowych możliwości spędzenia czasu. 

Na podstawie tych zgłoszeń organizatorzy wytypują nie mniej niż 20 obiektów, które podlegać będą procesowi audytu. Po zapoznaniu się z jego wynikami, profesjonalne jury wyłoni obiekt, który otrzyma tytuł „Dworca Roku 2022”, a dodatkowo z najlepszej dziesiątki dworców internauci wybiorą ten, który otrzyma Nagrodę Publiczności. Finałowy etap konkursu przewidziany jest na październik.

Dotychczasowymi zwycięzcami były dworce w Wągrowcu, Rudzie Śląskiej Chebziu, Goczałkowicach Zdroju i Oświęcimiu.