Olkol i PKP Intercity podpisały umowę na naprawę P4 lokomotyw EP09

Olkol i PKP Intercity podpisały umowę na naprawę P4 lokomotyw EP09

PKP Intercity podpisało umowę z firmą Olkol na wykonanie napraw okresowych na 4-tym poziomie utrzymania lokomotyw elektrycznych serii EP09. Umowa ta jest rezultatem wygrania przez oleśnicki zakład jednego z dwóch zadań w przetargu publicznym, który został ogłoszony w lutym bieżącego roku.

Umowa zakłada realizację naprawy okresowej P4 20 sztuk lokomotyw EP09 + 5 sztuk jako opcja. Wynagrodzenie zaproponowane przez Olkol za realizację kontraktu przy wykorzystaniu prawa opcji to 48 748 007 zł brutto. W przypadku nie uwzględnienia przez PKP Intercity prawa opcji wynagrodzenie Olkol wyniesie 38 996 805 zł brutto.

 Przyjazd pierwszej lokomotywy do Oleśnicy jest spodziewany jeszcze w lipcu.

– O tym przetargu pisano już bardzo często gdyż wzbudzał on duże emocje. Tym bardziej cieszymy się, że bez żadnych przeszkód udało nam się podpisać tą umowę. To drugi co do wielkości, po modernizacji 20 lokomotyw EU07,  kontrakt jaki będzie realizowany przez OLKOL dla PKP Intercity. Bardzo się cieszę, że ta współpraca układa się tak konstruktywnie, gdyż jest ona jednym z filarów stabilności dla naszej firmy. Intercity jest obecnie naszym największym i najważniejszym klientem. Historia tego postępowania przetargowego pokazuje jak ważna jest konkurencja na rynku napraw i modernizacji taboru szynowego. Pozwala ona zamawiającemu na zaoszczędzenie naprawdę dużych pieniędzy.” – powiedział Marcin Trzaska, pełnomocnik zarządu i dyrektor ds. rozwoju Olkol-u.