Od dziś obowiązuje wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Od dziś obowiązuje wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

W niedzielę,  14 czerwca wprowadzona została korekta rozkładu jazdy pociągów. Na wakacje wrócą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych przystanków. Wakacyjny rozkład będzie obowiązywał do 29 sierpnia 2020 r.

Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Pod Tatry pojadą m.in. składy z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Kolejowe połączenia sezonowe Koszalin – Mielno Koszalińskie od końca czerwca ułatwią dojazd na wypoczynek nad morzem. Na Lubelszczyźnie pojadą wakacyjne pociągi na trasach Chełm – Włodawa oraz Rejowiec – Hrebenne. Wrócą również połączenia w woj. świętokrzyskim na trasach z Kielc do Buska-Zdroju i Sandomierza.

Niestety, niektóre ograniczenia i  utrudnienia w połączeniach nadal pozostają. Trwające prace remontowo – modernizacyjne w znaczący sposób ograniczają wolną zdolność przepustową linii kolejowych.

Koleje Dolnośląskie poinformowały o utrudnieniach, które dotyczą czterech linii kolejowych. Koleje Małopolskie informują, o przerwie w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:30-14:00.  Aby zminimalizować utrudnienia i ułatwić pasażerom podróż, ŁKA wprowadzi Zastępczą Komunikację Autobusową na niektórych odcinkach. Koleje Śląskie pojadą  po jednym torze w kierunku Częstochowy, gdzie prowadzona jest modernizacja między Zawierciem a Częstochową.  Kontynuowane będą prace linii kolejowej do Wisły Głębce.  Na większości linii obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie będą realizowane prace modernizacyjne, co spowoduje konieczności odwołania niektórych pociągów lub zastąpienie ich komunikacją autobusową. Nadal pociągi Kolei Wielkopolskich w kierunku Kutna będą dojeżdżały tylko do stacji Krzewie.


Dzień na żywo


8:00

Dzisiejszy EIP 3506 relacji Kraków Główny – Gdynia Główna, od stacji Warszawa Wschodnia zostanie zastąpiony składem zestawionym z dwóch pociągów ED250.


8:30

Z uwagi na reset komputera w lokomotywie EU160 pociąg TLK 81112 NOTEĆ relacji Piła Główna – Warszawa Wschodnia jest opóźniony o około 25 minut.


9:10

Z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia, na podmiejskiej linii średnicowej występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników. Pociągi KM i SKM pojadą przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. Opóźnienia mogą wynieść do około 30 minut.


10:05

Koleje Mazowieckie poinformowały, że utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. zostały zakończone. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów.


10:30

Z powodu braku maszynisty na stacji Łuków pociąg IC 21120 INKA relacji Lublin Główny – Warszawa Zachodnia ma opóźnienie około 60 minut. 


11:10

Wznowiono ruch pociągów na odcinku Legnica – Wrocław z powodu braku zasilania urządzeń SRK z sieci LPN. 


12:30

Z uwagi na wzrastającą frekwencję PKP Intercity wzmocniło składy dodatkowymi wagonami. M.in.: pociąg EIP 5308 relacji Gdynia Główna (odj. 16:06)— Warszawa Zachodnia (przyj. 19:46) będzie zestawiony z dwóch składów Pendolino.


13:05

Pociąg IC 6201 DĄBROWSKA relacji Wrocław Główny – Lublin Główny jest opóźniony o około 60 minut. Czas ten miał związek z wydłużoną zmiana kierunku jazdy na stacji Łódź Kaliska, usterką urządzeń SRK na odcinku Koluszki – Skierniewice a także wzmoniniem składu o kolejne wagony na stacjo Warszawa Wschodnia.