Oblodzona sieć trakcyjna wstrzymała ruch pociągów w Małopolsce i na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]

Oblodzona sieć trakcyjna wstrzymała ruch pociągów w Małopolsce i na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]

Marznący deszcz spowodował po nocy oblodzenie sieci trakcyjnej na szlakach między Sędziszowem a Rzeszowem na linii Kraków – Rzeszów. Trudne warunki atmosferyczne spowodowały wstrzymanie ruchu pociągów. 

Jak przekazała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, na trasę skierowano pociąg sieciowy do odlodzenia trakcji oraz lokomotywę spalinową i elektryczną.

Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem szlaku i wznowieniem ruchu pociągów – podkreśla Szalacha 

Bieżąca sytuacja na sieci kolejowej monitorowana jest przez specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który natychmiast reaguje na wszelkie utrudnienia. Służby PLK SA na bieżąco monitorują sytuację pogodową. W ciągłej gotowości są drużyny szybkiego reagowania na usterki, pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe.

O zmianach w kursowaniu pociągów informują drużyny konduktorskie, komunikaty podawane są na stacjach i przystankach oraz na www.portalpasazera.pl

PKP Intercity poinformowało, że następujące pociągi mogą doznać opóźnienia około 120 – 150 minut:

  • EIP nr 3508/9 relacji Rzeszów Główny – Gdynia Główna
  • IC nr 3514/5 ,,ARTUS’’ relacji Przemyśl Główny –  Gdynia Główna
  • IC nr 83172/3 ,,PRZEMYŚLANIN’’ relacji Świnoujście – Przemyśl Główny

AKTUALIZACJA 9:30

Służby techniczne po odlodzeniu sieci trakcyjnej, tuż po godz. 9:00 wznowiły ruch pociągów po jednym torze między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem na trasie Kraków – Rzeszów.

Cały czas pociągi sieciowe pracują przy odladzaniu sieci nad sąsiednim torem drugim – zaznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe.

AKTUALIZACJA 12:45

Służby techniczne zakończyły odladzanie sieci trakcyjnej, spowodowane marznącym deszczem między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem.

O godz.12:40 udrożniono szlak i składy kursują już po obu torach. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów na trasie Kraków – Rzeszów – przekazało biuro prasowe PKP PLK