Nowe wagony dla PKP Intercity z homologacją na 7 państw

Nowe wagony dla PKP Intercity z homologacją na 7 państw

PKP Intercity planuje ogłosić przetarg na 300 wagonów z opcją na dodatkowe 150 pojazdów. Poznaliśmy kolejne szczegóły tego dużego zamówienia.

Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami poinformował, że postępowanie zostanie ogłoszone jeszcze we wrześniu lub w najpóźniej w październiku.

Choć nie znamy jeszcze szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia to sam przewoźnik podaje coraz więcej informacji związanych z tym gigantycznym zamówieniem.

– Nasza oferta ma jak najlepiej odpowiadać na potrzeby różnych grup pasażerów i różnorodne preferencje, dlatego to zamówienie ma objąć zróżnicowane wagony: pierwszej i drugiej klasy, przedziałowe i bezprzedziałowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, przygotowane do przewozu rowerów, restauracyjne oraz dzienno-nocne, umożliwiające komfortowe podróże w nocy – poinformowała „Kolejowy Portal” Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity

Co ważne wagony będą projektowane w oparciu o nowe podejście do designu a ich prędkość eksploatacyjna pojazdów ma wynosić co najmniej 200 km/h.

Zakupione wagony będą homologowane na wiele krajów.

– Wagony powinny mieć możliwość kursowania na terenie Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier i Litwy – dodała Ziemska.