Nowe połączenie kolejowe na Roztoczu

Nowe połączenie kolejowe na Roztoczu

Od 2 stycznia 2024 r. uruchomione zostały całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca i Hrebennego. Podróżni zyskali również dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina. Na wybranych odcinkach Polregio wprowadziło atrakcyjne promocje cenowe.

Odpowiednia analiza potrzeb przewozowych pozwoliła na wprowadzenie połączeń całorocznych na trasie Zamość–Bełżec, co ważne z piątkowo-niedzielnym wydłużeniem części z nich do Hrebennego.

Założyliśmy kursowanie czterech par pociągów dziennie w relacji Zamość Wschód–Bełżec i z powrotem, z wydłużeniem w piątki i niedziele jednej pary do Hrebennego. Chodzi o zapewnienie dojazdów dla studentów z okolic Lubyczy Królewskiej i Hrebennego – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Przez pierwsze dwa tygodnie kursowania nowych pociągów bilety są dostępne w bardzo niskich cenach: podróż między Hrebennem a Zamościem, w ramach „Biletu na Roztocze”, będzie możliwa za 3, 5 lub 7 zł, w zależności od odległości podróży (w przypadku tej promocji nie będą miały zastosowania ulgi ustawowe). Po tym okresie bilety będą sprzedawane według oferty „Bilet dobrych relacji”.

W sezonie letnim zachowano układ wyjazdów z Lublina do Jarosławia i Bełżca oraz z Rzeszowa do Zamościa z zapewnieniem wahadła Zawada–Zamość Wschód– Zawada. Nowa oferta została ukierunkowana na dojazdy uczniów, studentów i pracowników do Zamościa na godzinę 8:00. W tym celu dodatkowo został uruchomiony także nowy pociąg Lublin Główny–Zamość Wschód. W relacji powrotnej zapewniać będzie wieczorne połączenie tego miasta ze stolicą regionu. W miarę możliwości, determinowanych ograniczoną przepustowością linii kolejowych na Zamojszczyźnie i Roztoczu, zostały zapewnione przesiadki w Zawadzie (na pociągi z Lublina lub w jego kierunku).

Oferta została przygotowana jako odpowiedź na wpływające w latach ubiegłych wnioski do Organizatora przewozów o wydłużenie kursowania pociągów poza sezon letni. Dogodna możliwość pojawiła się wraz z zakończeniem budowy nowych peronów dla pasażerów w Wólce Niedzieliskiej, Niedzieliskach Kolonii oraz Nowym Kącie – wyjaśnia Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Rozkład jazdy na trasie Hrebenne – Zamość Wschód ważny od 2 stycznia 2024 r.

Rozkład jazdy na trasie Zamość Wschód – Hrebenne ważny od 2 stycznia 2024 r.