Nowe oznakowanie na 26 przystankach w Wielkopolsce

Nowe oznakowanie na 26 przystankach w Wielkopolsce

Dla wygody podróżnych na 26 stacjach i przystankach w Wielkopolsce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontowały nowe oznakowanie i gabloty informacyjne. Na zmiany oznakowania przeznaczono przeszło pół miliona złotych. Komfort na peronach zwiększa się także dzięki modernizacji linii w ramach Krajowego Programu Kolejowego, m.in. na trasach z Poznania do Szczecina, Piły, Wrocławia.

Tylko w ubiegłym roku w Wielkopolsce dla podróżnych nowe, estetyczne gabloty stanęły na 7 stacjach i przystankach na linii Luboń/k Poznania – Powodowo, m.in. w Szreniawie, Stęszewie, Grodzisku Wielkopolskim, Kotowie i Granowie Nowotomyskim. W witrynach dostępny jest aktualny rozkład jazdy oraz informacje ważne i pomocne w czasie podróży.

W blisko 20 miejscowościach wymieniono i uzupełniono oznakowanie. Nowe tablice z nazwami stacji i przystanków, z numerami peronów i torów oraz oznaczeniami kierunkowymi zamontowano na wielkopolskim odcinku trasy z Warszawy Zachodniej do Kunowic. Nowe tablice są m.in. w Poznaniu (Junikowie), Paczkowie, Kostrzynie Wielkopolskim, Cieninie, Strzałkowie, Nekli i Gułtowach.

Na poprawę oznakowania i montaż gablot informacyjnych na peronach Wielkopolski PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 518 tys. zł z własnych środków.

Lepsze oznakowanie oraz informacja pasażerska przygotowywana jest m.in. w Kramsku, Paczkowie, Środzie Wielkopolskiej, Cieninie i Lasocicach.

Coraz większy komfort na stacjach i przystankach oraz lepszą orientację w podróży zapewniają także inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego. To projekty na liniach z Poznania do Warszawy, Wrocławia i Szczecina, które są współfinansowane ze środków unijnych z instrumentu CEF („Łącząc Europę”), oraz realizowany z RPO województwa wielkopolskiego projekt Poznań – Piła.