Nietrzeźwy maszynista prowadził pociąg towarowy

Nietrzeźwy maszynista prowadził pociąg towarowy

Policjanci z nyskiej drogówki interweniowali wobec maszynisty, który prowadził lokomotywą ciągnącą wagony towarowe mając 2,11 promila. Teraz za swoje zachowanie 43-latek odpowie przed sądem.

W sobotę, 16 września 2023 r. po godzinie 23:30 oficer dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący składem maszynista jest pod działaniem alkoholu. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował załogę z Wydziału Ruchu Drogowego. Tam pracownicy SOK, wskazali skład, gdzie miał znajdować się nietrzeźwy maszynista. Kierujący składem na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszo i doprowadzili do zatrzymania mężczyzny.

Okazało się, że lokomotywą ciągnącą wagony towarowe kierował 43-latek. Podczas rozmowy policjanci poczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało, że maszynista miał 2,11 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.