Niebezpieczne zachowanie dwóch kierowców na przejeździe kolejowym [FILM]

Niebezpieczne zachowanie dwóch kierowców na przejeździe kolejowym [FILM]

Niestosowanie się przez kierowców do sygnalizacji świetlnej przed przejazdem kolejowym może doprowadzić do tragedii. Niestety nadal dochodzi do takich sytuacji, kiedy kierujący wjeżdżają za sygnalizator podczas nadawania czerwonego sygnału, narażając tym samym siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Mogileńscy policjanci kończą czynności wyjaśniające w sprawie niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło na początku stycznia 2024 roku w miejscowości Wiecanowo, gdzie kierujący Hondą CRV i ciężarowym DAF-em wjechali na przejazd kolejowy przy włączonej sygnalizacji świetlnej i opadających rogatkach. Całe zdarzenie zarejestrowały dwie kamery kolejowego monitoringu. Policjanci ustalili personalia obydwu kierujących. 28-letni właściciel hondy został już ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych i 15 punktami karnymi, natomiast użytkownik Tir-a wkrótce otrzyma mandat w tej samej wysokości.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych, i stosowanie się do umieszczonej tam sygnalizacji i znaków drogowych. Pomimo wielu apeli oraz informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach, wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się przez przejazdy kolejowe.