Na terenie Pesy realizowane są zdjęcia do filmu „Negatyw”

Na terenie Pesy realizowane są zdjęcia do filmu „Negatyw”

W bydgoskich zakładach PESA realizowana jest  druga część zdjęć do filmu fabularnego „Negatyw” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Film powstaje na motywach powieści „Wyspa” Dmitrija Strelnikoffa.

W rolach głównych zobaczymy Michała Gadomskiego (m.in. „Dom zły”, „Drogówka”), Anitę Jancię (m.in. „Dzień kobiet”, „Sztuka kochania”), Wojciecha Chorążego oraz Małgorzatę Pieczyńską, Annę Próchniak i Jakuba Wesołowskiego. Autorem zdjęć jest Arek Tomiak (m.in. „Symetria”, „Dziewczyna z szafy”, „Karbala”).

„Negatyw” to opowieść o znanym fotografie, który odbywa podróż do miejsc swojego dzieciństwa. Droga, którą odbywa pociągiem jest swoistą metaforą jego skomplikowanego życia. Znacząca część zdjęć powstaje dzięki wsparciu i z wykorzystaniem zaplecza Pesy Bydgoszcz , m.in. sceny, których akcja rozgrywa się w pociągu. Wcześniej zdjęcia realizowane były 

w Bydgoszczy i Ostromecku. Film produkuje Faun Film Factory, koproducentami są Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Studio Besta. Produkcję wsparł też Urząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „Negatyw” trafi do kin w 2022 roku.

To nie pierwsza przygoda Pesy z filmowcami. Wcześniej w firmie gościł  między innymi słynny reżyser David Lynch. Twórca m.in. takich filmów jak  Miasteczko Twin Peaks, Mulholland Drive czy  Dzikość serca był uczestnikiem festiwalu Camerimage, a prywatnie okazał się pasjonatem kolei i stąd jego wizyta w PESA. W firmie zdjęcia do swojego pierwszego muzycznego videoclipu realizowała też tenisista Carolina Woźniacki.