Na Dolny Śląsk dotarli uchodźcy z Ukrainy

Na Dolny Śląsk dotarli uchodźcy z Ukrainy

Kilka minut po godzinie 5 na dworzec Główny we Wrocławiu przyjechał pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich, który przywiózł z Przemyśla ponad 400 uchodźców.

Przypomnijmy, że po godz. 13 ze stolicy Dolnego Śląska w kierunku Przemyśla wyruszył połączony skład dwóch pojazdów hybrydowych. Na Podkarpacie zestaw dojechał przed godz. 22 a tuż przed północą skład wyruszył w drogę powrotną.

Krzysztof Maj członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, który aktywnie brał udział w pomocy humanitarnej informował, że część osób zasnęła jak tylko poczuli trochę ciepła a inni po zalogowaniu do WiFi kontaktowali się z rodzinami. Przedstawiciel samorządu zwracał uwagę, że Ukraińcy nie wiedzieli, że mają pociąg za darmo.

– Wszyscy chcą kupować bilety, dlatego deklarują krótką trasę w obawie o koszty – informował w mediach społecznościowych Krzysztof Maj.

W przejeździe brał udział także Grzegorz Macko, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jak informują Koleje Dolnośląskie pociąg humanitarny bezpiecznie przewiózł łącznie 435 osób: kobiety z dziećmi, osoby starsze i młodzież. Blisko 200 osób wysiadła we Wrocławiu, 168 osób zakończyło podróż w Krakowie. Do stacji końcowej, do Zgorzelca przyjechało 35 osób.