Małaszewicze: udaremniono przemyt papierosów o wartości ok. 4 mln zł

Małaszewicze: udaremniono przemyt papierosów o wartości ok. 4 mln zł

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt 241 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Zdarzenie miało miejsce w Oddziale Celnym w Małaszewiczach.  Wartość rynkowa przechwyconych papierosów to blisko 4 mln zł.

23 lutego br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach prześwietlili urządzeniem RTG pociąg towarowy wjeżdżający do Polski. Obraz rentgenowski jednego z wagonów skłonił ich do przeprowadzenia szczegółowej rewizji. Zgodnie z dokumentami w kontrolowanym wagonie znajdował się w nawóz rolniczy. Towar jechał z białoruskiego Brześcia do jednej z polskich firm.

Przeprowadzona rewizja potwierdziła wskazania rentgena. W wagonie, poza legalnym ładunkiem, funkcjonariusze znaleźli kartonowe pudełka wypełnione papierosami.

W sumie zabezpieczyli 241 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa nielegalnego towaru to blisko 4 mln zł. Jest to największy udaremniony przemyt papierosów w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

W 2023 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli blisko 1,4 mln paczek nielegalnych papierosów.