Lubuskie: ciężarówką wjechał w opuszczone rogatki

Lubuskie: ciężarówką wjechał w opuszczone rogatki

O dużym szczęściu, które pozwoliło uniknąć tragedii może mówić kierowca ciężarówki, który z dużym impetem wjechał w opuszczone już całkowicie rogatki wyłamując je. W niedługim czasie po tym przejechał pociąg. 55-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

W miniony piątek (10 marca) na drodze krajowej nr 92 w rejonie miejscowości Lutol Suchy w powiecie międzyrzeckim doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierujący samochodem ciężarowym z dużym impetem wjechał w opuszczone już rogatki na przejeździe kolejowym. Jak nie trudno się domyślić sygnalizator pokazywał migające już czerwone światło nakazujące zatrzymanie. Niedługo po tym fakcie przejechał pociąg.

Jak poinformował podinspektor Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, kierowca nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego tak się stało tym bardziej, że chwilę wcześniej korzystał z określonej przepisami przerwy.

Zgodnie z nowym taryfikatorem 55-letni kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych i 15 punktów karnych – dodał podinspektor Maludy.

O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj”. Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie właściwych postaw.

Wypadki na przejazdach kolejowych w ogólnej statystyce zdarzeń drogowych nie stanowią dominującej pozycji, to jednak z uwagi na okoliczności, w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim z uwagi na to, że charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych pozostają pod szczególnym nadzorem Policji.