Lubelskie: Policja ustala okoliczności śmiertelnego potrącenia

Lubelskie: Policja ustala okoliczności śmiertelnego potrącenia

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Rudka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg osobowy relacji Lublin – Chełm potrącił znajdującego się na torowisku mężczyznę. W wyniku doznanych obrażeń poniósł on śmierć na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Jak poinformowała komisarz Ewa Czyż oficer prasowa chełmskiej komendy, przed godziną 23.00 dyżurny chełmskiej komendy został powiadomiony o wypadku kolejowym w miejscowości Rudka w gminie Chełm.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że pociąg osobowy relacji Lublin – Chełm potrącił idącego torowiskiem mężczyznę, który na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań – przekazała kom. Czyż.

Pociągiem podróżowała kilkanaście osób, które nie odniosły obrażeń w tym zdarzeniu i przetransportowane zostały komunikacją zastępczą. Obsługa pociągu była trzeźwa.

Policjanci wciąż ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia, w tym tożsamość potrąconego mężczyzny.