LTG Cargo Ukraine wznawia działalność na Ukrainie

LTG Cargo Ukraine wznawia działalność na Ukrainie

LTG Cargo Ukraine, spółka zależna firmy transportowej LTG Cargo, wznawia działalność na Ukrainie. Decyzja ta została podjęta z uwzględnieniem znacznego wzrostu zapotrzebowania klientów biznesowych z Ukrainy na transport zboża i innych ładunków z kraju.

Firma, która wznowiła działalność, będzie świadczyć usługi spedycyjne na Ukrainie i pomoże klientom zorganizować transport ładunków koleją przez terytoria Ukrainy, Polski i Litwy. Firma będzie nadal koncentrować całą niezbędną uwagę na bezpieczeństwie pracowników, więc działania będą prowadzone zdalnie.

– Wznawiając naszą działalność, możemy przyczynić się do jeszcze bardziej wydajnych rozwiązań logistycznych i nadal pomagać ukraińskim klientom w transporcie ładunków z kraju – przede wszystkim zboża, ropy i kukurydzy. W tym procesie będziemy nadal współpracować z „Kolejami Ukraińskimi” i wspólnie będziemy dążyć do jak najsprawniejszych procesów przekraczania granicy ukraińsko-polskiej i przeładunku ładunków na ukraińskich stacjach granicznych – mówi Saulius Stasiūnas, szef LTG Cargo Ukraine.

Chociaż firma LTG Cargo Ukraine tymczasowo zawiesiła działalność od marca z powodu wojny rosyjskiej na Ukrainie, z powodu zakłócenia zwykłych i niezwykle ważnych dla regionu łańcuchów logistycznych, LTG Cargo i LTG Cargo Polska przez cały ten czas celowo pracują nad zapewnieniem alternatywnych tras transportu ładunków z Ukrainy przez Polskę.