LTG Cargo Polska szuka nowego prezesa

LTG Cargo Polska szuka nowego prezesa

W kierownictwie LTG Cargo Polska doszło do zmian. Michał Szlendak już nie pełni funkcji prezesa. Tymczasowo przewoźnika będzie kierował Mindaugas Skunčikas, członek zarządu L oraz kierownik ds. Intermodalności i Rozwoju Międzynarodowego Biznesu w LTG Cargo na Litwie.

Obecnie jest ogłoszone postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki LTG Cargo Polska. 

Wspólnie z całą grupą LTG Cargo dążymy do rozwoju nowych tras i usług dla klientów w regionie. Te strategiczne cele są ściśle związane z Polską, która jest naszą osią międzynarodowej ekspansji i dywersyfikacji biznesu. Wspólnie stale umacniamy pozycje na polskim rynku krajowym. Kontynuujemy rozpoczętą pracę i mamy nadzieję, że wkrótce do zespołu LTG Cargo Polska dołączy nowy kierownik, aby zapewnić świadczenie jeszcze lepszej jakości usług dla naszych klientów w Polsce i realizację strategicznych celi firmy” – mówi Eglė Šimė, dyrektor LTG Cargo.

LTG Cargo Polska przewozi obecnie ładunki intermodalne na dwóch międzynarodowych trasach, Kowno-Warszawa-Sławków i Kowno-Duisburg, a także transport krajowy na zlecenie w Polsce między głównymi ośrodkami przemysłowymi kraju.

LTG Cargo Polska jest spółką zależną litewskiej firmy transportowej LTG Cargo. Założona w Polsce firma rozpoczęła swą działalność w 2020 roku w zakresie usług transportu i spedycji towarów. Firma zatrudnia obecnie około 130 osób. LTG Cargo Polska dysponuje flotą 32 lokomotyw, w tym ultranowoczesnymi lokomotywami wielosystemowymi firmy Siemens, które mogą efektywnie przewozić ładunki na trasach międzynarodowych.