LTG Cargo Polska przewiezie towarowy drobiarskiego potentata

LTG Cargo Polska przewiezie towarowy drobiarskiego potentata

Spółka LTG Cargo Polska – będąca oddziałem LTG Cargo rozpocznie świadczenie usług transportowych dla firmy Cedrob, która jest jednym z największych polskich producentów mięsa drobiowego.

LTG Cargo Polska udostępni do 20 pociągów miesięcznie do transportu w obie strony na terenie Polski, głównie z Gdyni i innych polskich miast.

– Ta nowa umowa to ważny krok zarówno dla rozwoju naszego oddziału jak i dywersyfikacji działań LTG Cargo. LTG Cargo Polska będzie świadczyć usługi przewozowe dla klienta w Polsce, a także – z pomocą partnerów – usługi dodatkowe. Doceniamy zaufanie klienta i możliwość dalszej pracy nad dywersyfikacją – mówi dyrektor generalny Eglė Šimė.

LTG Cargo Polska udostępni trzy lokomotywy oraz 1-2 zestawy wagonowe z taboru spółki, a ładunki będą przewożone na platformach firmy Cedrob i w jej kontenerach. LTG Cargo Polska przewiduje, że transportowanych będzie do 25 tysięcy ton produktów Cedrob miesięcznie na różnych trasach.

Spółka LTG Cargo Polska, która rozpoczęła działalność w Polsce w 2020 roku, pozyskała do tej pory około 40 klientów w Polsce na swoje usługi transportu i spedycji towarów. Firma zatrudnia obecnie 70 osób, potrajając liczbę pracowników na początku 2022 r. Na początku września spółka LTG Cargo Polska otworzyła w Katowicach swoje drugie biuro w Polsce, a także rozpoczęła przewóz towarów dla polskiej firmy logistycznej “Laconi International” na trasie w Polsce, z Gdańska do Sławkowa.

Cedrob to jeden z największych producentów mięsa drobiowego w Polsce. Firma zatrudnia ponad 7 000 osób.