ŁKA unieważniła przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie zaplecza

ŁKA unieważniła przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie zaplecza

Łódzka Kolej Aglomeracyjna unieważniła w przetarg na budowę małej instalacji fotowoltaicznej na terenie zaplecza technicznego spółki. Choć zgłosiło się dwóch wykonawców, ich oferty były za drogie.

Przewoźnik na sfinansowanie zamówienia przeznaczył 923 385,60 zł brutto a oferty zaoferowane przez firmy to przedział między  1 366 666,67 zł a 1 722 000,00 zł brutto.

Przypomnijmy, że w ramach zamówienia zwycięzca postępowania był zobowiązany zrealizować projekt w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca w ramach prowadzonej inwestycji miał za zadanie zaprojektować, wybudować oraz podłączyć system do sieci elektroenergetycznej.

ŁKA planowała, że z instalacji fotowoltaicznej pozyska moc około 250 kW. Dzięki temu rozwiązaniu, spółka byłaby w stanie w pełni zagwarantować energię elektryczną, potrzebną do funkcjonowania zaplecza technicznego.

Przypomnijmy, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest pierwszym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce, który dołączył do programu Zielonej Kolei, powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i koordynowanego przez PKP Energetyka.