Można już rezerwować bilety na pociąg Nightjet relacji Wiedeń – Paryż

Można już rezerwować bilety na pociąg Nightjet relacji Wiedeń – Paryż

Koleje Austriackie ÖBB we współpracy z SNCF i DB od 13 grudnia 2021 r. uruchomią trzy razy w tygodniu bezpośrednie połączenie Nightjet z Wiednia do Paryża.

W każdy poniedziałek, czwartek i sobotę będzie odjeżdżał z Wiednia o 19:40, przyjazd do stolicy Francji zaplanowanego następnego dnia o 9:42. Połączenie powrotne oferowane jest w każdy wtorek, piątek i niedzielę. Odjazd z Paryża zaplanowano na godzinę 19:58 a przyjazd do stolicy Austri o 10:12. Bezpośredni pociąg do Paryża ożywia historię Orient Expressu, który kursował na tej trasie do 2007 roku.

– Nightjet z Wiednia do Paryża wyznacza kolejny kamień milowy dla europejskiej sieci nocnych pociągów. Tylko dzięki dodatkowym bezpośrednim połączeniom możemy przesiąść się do pociągu jeszcze większej liczby osób. Podróż Nightjetem nie tylko chroni środowisko, ale także zapewnia wyjątkowe wrażenia z podróży. Ponieważ nic nie jest tak relaksujące, jak dotarcie rano do wymarzonego miejsca w centrum miasta. Cieszę się, że od grudnia będziemy mogli to zrobić w Paryżu – powiedział dyrektor generalny ÖBB, Andreas Matthä.

Dla Alaina Krakovitcha, dyrektora generalnego Voyages SNCF, rozpoczęcie nowego nocnego połączenia kolejowego to duży krok naprzód:

– Jestem zachwycony współpracą z ÖBB i DB, która umożliwia nam jeszcze bliższe połączenie Wiednia i Paryża. To nowe nocne połączenie kolejowe jest prawdziwym ekologicznym zobowiązaniem do zwiększenia ruchu kolejowego i Europy. Podróż pociągiem oznacza wybór środka transportu, który emituje 50 razy mniej CO2 niż jazda samochodem i 80 razy mniej niż podróż samolotem – dodaje Krakovitch.

– Europa powinna się zbliżyć, także na kolei. To właśnie oznacza nowy nocny pociąg z ÖBB, SNCF i DB między Wiedniem a Paryżem. Wraz z naszymi europejskimi partnerskimi kolejami znacznie rozszerzymy sieć pociągów nocnych. W najbliższych latach chcemy w ciągu nocy połączyć ze sobą 13 europejskich metropolii – zaznaczył Berthold Hube z DB

Aby zapewnić jak największą prywatność, przedziały w trzech kategoriach można zarezerwować jako oddzielne (prywatne) przedziały. Dzięki temu podróżujący z rodziną lub przyjaciółmi mogą podróżować samotnie w przedziale bez konieczności dzielenia się nim z nieznajomymi. Ponadto pociągi ÖBB Nightjet są dokładnie czyszczone przed i po każdej podróży. Asortyment sprzedaży pokładowej został poszerzony o środki dezynfekujące i ochronę ust i nosa. Zapewnia to bezpieczną i przyjemną podróż.

Pasażerowie, w wagonie sypialnym i z kuszetkami otrzymują również powitalnego drinka i śniadanie przed przybyciem na miejsce.

Bilety na połączenia Nightjet są dostępne w wagonie z miejscami do siedzenia od 29,90 euro za osobę i kierunek, w wagonie z kuszetką od 59,90 euro, a w wagonie sypialnym od 89,90 euro.