Kraków: funkcjonariusze SOK odzyskali skradziony sprzęt komputerowy

Kraków: funkcjonariusze SOK odzyskali skradziony sprzęt komputerowy

Do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie dotarło zgłoszenie, że pociągiem pasażerskim relacji Sucha Beskidzka – Kraków Główny podróżuje 26-letni mężczyzna z komputerem pochodzącym z kradzieży. Skierowani na peron stacji Kraków Główny funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja, którego poszukiwała Policja.

We wtorek, 17 stycznia 2023 r. oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, że pociągiem relacji Sucha Beskidzka – Kraków Główny podróżuje 26-letni mężczyzna, posiadający przy sobie dwie torby, w których znajduje się skradziony przez niego sprzęt komputerowy. Podczas zgłoszenia dyżurny Policji podał cechy charakterystyczne sprawcy. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie.

Po trzydziestu minutach od zgłoszenia, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na peronie nr 5 w stacji Kraków Główny ujęli podejrzanego, odpowiadającego rysopisowi. Mężczyzna posiadał przy sobie dwie torby w których znajdował się skradziony laptop i monitor komputerowy.

Sprawcę kradzieży wraz z odzyskanym sprzętem komputerowym przekazano funkcjonariuszom z II Komisariatu Policji w Krakowie, celem dalszego postępowania.