Kombud przygotował grę mobilną „Symulator LCS”

Kombud przygotował grę mobilną „Symulator LCS”

Wciel się w dyżurnego ruchu i zobacz, na czym polega jego praca. Steruj ruchem kolejowym tak, aby wszystkie pociągi dojechały bezpiecznie do celu. Kombud udostępnił symulator sterowania ruchem kolejowym „Symulator LCS”, który można pobrać w Google Play i App Store.

Aplikacja symuluje w prosty sposób sterowanie ruchem pociągów na stacji, wyposażonej w urządzenia komputerowe typu MOR (monitorowe odwzorowanie ruchu).

– W naszej organizacji mamy coraz więcej młodych ludzi, fascynatów kolei i nowych technologii. Wykorzystując nowoczesne narzędzia takie jak gra chcemy dotrzeć do osób, które interesują się elektroniką, programowaniem i koleją. Mamy nadzieję, że aplikacja będzie atrakcyjnym uzupełnieniem warsztatów i pokazów, które od lat organizujemy we współpracy z uczelniami i technikami – mówi Artur Marcinkiewicz, prezes zarządu w Zakładach Automatyki Kombud.

W aplikacji użytkownicy otrzymali cztery różne stacje, o rosnącym poziomie trudności. Najprostsza, pierwsza stacja „Las”, z jednotorową mijanką służy do zapoznania się z funkcjonowaniem gry, sposobem ustawiania sygnalizatorów, przestawiania zwrotnic i układania dróg przejazdu dla pociągów.  

Na kolejnych stacjach – „Góry” i „Miasteczko” gracze mają do dyspozycji coraz większą liczbę torów stacyjnych, sygnalizatorów i zwrotnic. Na najtrudniejszej stacji „Port” zarządzają ruchem kolejowym w porcie i do 4 sąsiednich stacji korzystając z 4 torów stacyjnych, 14 semaforów i 16 zwrotnic.

Po ukończeniu czwartego poziomu studenci i uczniowie zainteresowani stażem zawodowym w Kombudzie mogą przejść wprost do formularza i przesłać swoje cv. Dodatkowo, do najlepszych graczy raz w miesiącu przesłane zostaną firmowe upominki.

Celem rozgrywki jest bezpieczne i punktualne doprowadzenie pociągów do stacji końcowych. Symulator w uproszczony sposób pokazuje ekran i wybrane funkcjonalności Lokalnego Centrum Sterowania.

To już druga odsłona edukacyjnej aplikacji przygotowanej przez Kombud. Poprzednia, w języku java na Android została opracowana w 2015 roku. Nowa wersja bazuje na Unity, silniku gier, który pozwala na jednoczesne wdrożenie na platformie Android oraz iOS.

Aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store.