Kolejne potrącenie w okolicy Dworca Zachodniego

Kolejne potrącenie w okolicy Dworca Zachodniego

Ponad godzinę trwały utrudnienia na podmiejskiej linii średnicowej w Warszawie po tym jak osoba postronna została potrącona przez pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Rembertów – Sochaczew.

Jak informuje tvnwarszawa.pl poszkodowanego mężczyzna został zabrany do szpitala karetką.

Ruch pociągów podmiejskich odbywał się tylko po jednym torze a część składów skierowano przez Warszawę Centralną. Przewoźnicy wprowadzili wzajemne honorowanie biletów.

Do zdarzenia doszło około godziny 18, choć do tragedii mogło dojść kilka minut wcześniej.

Mężczyzna wszedł na tory WKD około 17:51 i mógł go zauważyć maszynista pociągu PKP Intercity, który w tym momencie wjeżdżał na peron nr 3. Następnie osoba ubrana w czarne ubranie, co chwilę zatrzymując się, zaczęła iść torem (tym, po którym normalnie jeżdżą pociągu w kierunku Grodziska) w kierunku centrum.

Zimną krew musiał zachować maszynista Warszawskiej Kolei Dojazdowej, który chwilę po odjeździe ze stacji Warszawa Zachodnia zauważył mężczyznę i niemal zatrzymał skład. Na domiar złego osoba ta widząc zbliżający się pociąg zamiast zejść z torów to wręcz skierował się pod nadjeżdżającą skład.  

W tym momencie osobę postronną zauważył także maszynista SKM Warszawa, której pociąg pojechał do  stacji Warszawa Ochota oraz kolejny maszynista WKD, który niemal do zera wyhamował skład. W tym momencie mężczyzna zszedł z torów a pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej z niewielką prędkością przejechały obok niego. Wtedy także osoba ta rozpoczęła marsz wzdłuż toru, po którym jeżdżą pociągi w kierunku stacji Warszawa Ochota i dalej do stacji Warszawa Wschodnia.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na stacji Warszawa Zachodnia przy peronie nr 6 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła kobieta.