Koleje Mazowieckie z nową stroną internetową

Koleje Mazowieckie z nową stroną internetową

Koleje Mazowieckie odświeżyły swoją stronę internetową. Witryna została podzielona na dwie strefy, pasażera oraz partnera.

– Uruchomienie nowej strony internetowej to z jednej strony spełnienie oczekiwań naszych podróżnych, a z drugiej potrzeba spełnienia wytycznych WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines) dotyczących dostępności treści internetowych. Te wytyczne precyzują jak tworzyć strony internetowe i aplikacje aby udostępnić je osobom z niepełnosprawnościami np. wzroku, słuchu, ruchu jak również z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami poznawczymi – mówi w rozmowie z „Kolejowym Portalem” Dariusz Grajda, Członek Zarządu Kolei Mazowieckich.

Witryna od razu przyciąga uwagę zdjęciem pojazdu przewoźnika. Nie ma już kafelkowej budowy. Kreacja strony jest przejrzysta i przyjazna dla użytkownika. Na stronie głównej widoczny jest podział treści dla pasażera i partnera oraz wyszukiwarka połączeń z możliwością przejścia bezpośrednio do zakupu biletu.

– W Strefie Pasażera znajdują się informacje, których nasi podróżni poszukują na stronie, m.in. oferta handlowa, regulaminy, czy przydatne telefony. Natomiast w Strefie Partnera zamieszczone są informacje dla przedsiębiorców, dla rzeczników prasowych oraz potencjalnych reklamodawców – dodaje Grajda.

Nowością jest zakładka Zakłócenia w ruchu z podziałem na linie.

– Podróżny może zapisać link do interesującej go trasy i otrzymywać informacje dedykowane tylko dla swojej linii. Nowym rozwiązaniem jest także interaktywny formularz do zgłaszania skarg i reklamacji – podkreśla przedstawiciel przewoźnika.