Koleje Mazowieckie aktualizują dokumentację do budowy bazy w Radomiu

Koleje Mazowieckie aktualizują dokumentację do budowy bazy w Radomiu

Pod koniec lutego 2023 r. Koleje Mazowieckie wybrały firmę, która wykonuje aktualizację PFU dla inwestycji pn. Zaprojektowanie i wybudowanie bazy utrzymaniowo-naprawczej pojazdów kolejowych w Radomiu.

Aktualizacja programu funkcjonalno-użytkowego ma na celu dostosowanie posiadanego przez Spółkę KM dokumentu do aktualnie obowiązujących przepisów prawa – poinformowała „Kolejowy Portal” Donata Nowakowska Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich.

Jak dodała, postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone po opracowaniu SWZ (którego PFU jest składową) dla nowego postępowania przetargowego.

Aktualizację PFU w ramach rozstrzygniętego postępowania wykonuje Infra-Centrum Doradztwo z Warszawy.

Przypomnijmy, że  w maju 2022 r. Koleje Mazowieckie ogłosiły postępowanie na zaprojektowanie i wybudowanie długo wyczekiwanej bazy utrzymaniowo-naprawczej w Radomiu. W przetargu stanął tylko jeden wykonawca, który złożył ofertę w wysokości 79 888 500 zł brutto. Na sfinansowanie zamówienia Koleje Mazowieckie zamierzały przeznaczyć 52 890 000 zł brutto.

Zamówienie obejmowało zaprojektowanie i wybudowanie bazy, tj.: hali utrzymaniowo-naprawczej z warsztatami, akumulatorownią i magazynem oraz garażem, budynku socjalno-biurowego, sprężarkowni, kotłowni c.o., magazynu materiałów niebezpiecznych, pomieszczenia na odpady przemysłowe, myjni taboru, niezbędnej infrastruktury i zagospodarowania terenu.

Przewoźnik oczekiwał, aby obiekt miałby powstać w terminie 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy.