Koleje Małopolskie chcą pozyskać kolejne autobusy

Koleje Małopolskie chcą pozyskać kolejne autobusy

Małopolski przewoźnik ogłosił postępowanie na nabycie w formie leasingu finansowego trzech autobusów niskowejściowych na okres 13 miesięcy.

Przewoźnik oczekuje, aby pierwszy pojazd był gotowy nie później niż do 5 dni od dnia podpisania umowy, drugi pojazd nie później niż do 10 dni, a trzeci nie później niż do 15 dni od dnia podpisania umowy.

Autobusy muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2011 r., a maksymalny przebieg każdego z nich nie większy niż 600 000 km.

Każdy autobus wyposażony w klimatyzację powinien posiadać łącznie co najmniej 72 miejsc, z tego minimalnie 37 miejsc siedzących (nie licząc dodatkowych 2-4 uchylnych miejsc umiejscowionych w strefie dla wózka inwalidzkiego) oraz minimalnie 35 miejsc stojących. Liczba miejsc siedzących i stojących musi być potwierdzona w dowodzie rejestracyjnym. Każdy pojazd musi posiadać miejsce na wózek inwalidzki zgodnie z przepisami homologacyjnymi.

Przewoźnik oczekuje, że siedzenia pasażerskie będą miały wysokie oparcia wyposażone w tapicerkę wysokiej jakości na oparciu oraz na siedzisku o wysokiej odporności na zużycie, a także pasy bezpieczeństwa, uchylne podłokietniki i uchwyty na każdym oparciu fotela od strony przejścia.

Kabina kierowcy musi być oddzielona od przestrzeni pasażerskiej, wyposażona w lusterko wewnętrzne umożliwiające obserwację drzwi (pasażerów wsiadających oraz wysiadających) oraz wnętrze pojazdu. Za napęd ma odpowiadać wysokoprężny silnik o pojemności skokowej do 2200 cm3 i mocy min. 190 kW.

Na oferty spółka czego do 19 września. O wyborze wykonawcy zdecyduje cena.