Koleje Dolnośląskie zmodernizują Kolzamy we własnym zakresie ?

Koleje Dolnośląskie zmodernizują Kolzamy we własnym zakresie ?

Dolnośląski przewoźnik nie może znaleźć wykonawcy, który przeprowadzi naprawy poziomu utrzymania P5 wraz z pracami dodatkowymi w pojazdach typu 212M serii SA109 o numerach 003 i 004. W ostatnim przetargu nie wpłynęła zadana oferta.

Pod koniec marca zarząd Kolei Dolnośląskich podjął decyzję o przeprowadzeniu przeglądów P5 dwóch autobusów szynowych SA109, rozszerzając i doprecyzowując zakres planowanych prac. Spółka ogłosiła przetarg, który został podzielony na dwie części. Część 1 obejmowała wykonanie obsługi technicznej poziomu utrzymania P5 wraz z pracami dodatkowymi pojazdu typu 212M serii SA109-003, a w opcji SA109-004, natomiast część 2 dotyczyła wykonania obsługi technicznej poziomu utrzymania P5 wraz z pracami dodatkowymi i zabudową klimatyzacji pojazdu typu 212M serii SA109-004.

W ostatnich dniach kwietnia przewoźnik poinformował, że nie wpłynęła żadna oferta a na sfinansowanie spółka zamierzała przeznaczyć 7,38 mln zł brutto. Jaki los czeka teraz dolnośląskie Kolzamy?

– Analizujemy możliwość przeprowadzenia modernizacji we własnym zakresie. Decyzje zapadną w najbliższym miesiącu – poinformował „Kolejowy Portal”  Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, przewoźnik skłania się ku przeprowadzeniu modernizacji samodzielnie. Na ten moment jest to najbardziej prawdopodobna opcja.

Serial pt.: „Modernizacja Kolzamów” ciągnie się od 23 września 2020 r. kiedy to dolnośląski przewoźnik ogłosił przetarg  na modyfikację dwóch autobusów szynowych serii SA109. Na początku listopada 2020 r. spółka poinformowała, że dwie firmy zainteresowanie wykonaniem przeglądów P5 Kolzamów. Pod koniec roku oferenci otrzymali od przewoźnika wniosek dotyczący wydłużenia związania ofertą do dnia 1 marca 2021 r. Na propozycję przystał jeden wykonawca, niestety jego oferta okazała się o 1 353 000 zł brutto droższa od zaplanowanego budżetu i przetarg unieważniono.