Koleje Czeskie wycofały nowe pojazdy Pesy z eksploatacji

Koleje Czeskie wycofały nowe pojazdy Pesy z eksploatacji

Po niecałych dwóch dniach próbnej eksploatacji z pasażerami, Koleje Czeskie wycofały nowe jednostki RegioFox 847 wyprodukowane przez Pesę Bydgoszcz. Pojazdy mają awarię klimatyzacji i chłodzenia silnika.

Jedna jednostka jest wyłączona z powodu awarii klimatyzacji, druga z powodu ciśnienia chłodzenia silnika. Pesa Bydgoszcz pracuje nad usunięciem usterek, mam nadzieję, że jutro powrócą – powiedział w rozmowie z portalem zdopravy.cz Jiří Ješeta, członek zarządu Kolei Czeskich.

Próbna eksploatacja nowych jednostek z pasażerami rozpoczęła się we wtorek. Nowe pociągi muszą pokonać co najmniej 50 000 kilometrów do zatwierdzenia, a do tej pory przejechały około 20 000 kilometrów.

Problemy z pojazdami

Piotr Mazurek, ekspert ds. Projektów Strategicznych i Komunikacji w Pesa Bydgoszcz potwierdził w rozmowie z „Kolejowy Portalem”, że  w jednym pojedzie doszło do awarii klimatyzacji, a w jest problemy z Powerpack.

Problem z silnikiem został już rozwiązany i pojazd jest gotowy do włączenia do jazdy, natomiast pojazd gdzie awarii uległa klimatyzacja ma być gotowy w sobotę rano, choć on nie był przewidziany do żadnych obiegów – powiedział Mazurek.

Jak dodał przedstawiciel producenta jednostek RegioFox,  serwis Pesy Bydgoszcz liczy ponad 10 osób.

Obecnie, na czas jazd nadzorowanych skład jest jeszcze wzmacniany – zaznaczył Piotr Mazurek.

Przypomnijmy, że w ramach umowy ramowej na dostawę 160 jednostek, Koleje Czeskie zamówiły dotychczas 76 pojazdy.