KM ogłosiły przetarg na czyszczenie terenu na stacji Radom

KM ogłosiły przetarg na czyszczenie terenu na stacji Radom

Koleje Mazowieckie ogłosiły postępowanie na wykonanie usługi jednorazowego czyszczenia terenu- około 550 m2 (podkłady kolejowe, podsypka) w torze nr 5, 3, 1, 2, 8 i 10, na dworcu kolejowym w Radomiu.

Jak wyjaśniła Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich powodem, dla którego Koleje Mazowieckie zamierzają podjąć się tego zadania, jest fakt, że zanieczyszczenia powstały w wyniku wydostawania się materiałów eksploatacyjnych z elektrycznych zespołów trakcyjnych  eksploatowanych przez KM.

– W pojazdach  najstarszego typu występuje bowiem rozwiązanie konstrukcyjne, które nie zapewnia szczelności układu smarowania na styku: oś zestawu kołowego – panewka silnika trakcyjnego oraz oś zestawu kołowego – przekładnia trakcyjna.. Uszczelnienie to możemy skorygować jedynie doraźnie, bez zapewnienia jego pełnej skuteczności. W związku z tym wynikające  z tej przyczyny zanieczyszczenia chcemy usunąć  przez profesjonalną firmę zewnętrzną – dodaje Nowakowska.

Zgodnie z założeniami przewoźnika prace należy wykonywać na otwartej przestrzeni, w godzinach ściśle określonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wykonywanie robót możliwe będzie po uzyskaniu zamknięcia toru i sporządzeniu Regulaminu Tymczasowego prowadzenia ruchu pociągów.

Wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej uzależnione będzie od przyjętej technologii robót i zostanie ujęte w ww. Regulaminie Tymczasowym.

Na wykonanie prac spółka przewiduje 3 tygodnie od otrzymania zamówienia.

Oferty można składać do 10 września. O wyborze wykonawcy zdecyduje cena netto.