Kieszonkowiec w rękach funkcjonariuszy SOK

Kieszonkowiec w rękach funkcjonariuszy SOK

W ręce szczecińskich funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej trafił 48-letni mężczyzna, który kilka dni temu w pociągu relacji Świnoujście – Suwałki ukradł podróżnemu pieniądze, kartę płatniczą i telefon komórkowy. Całe zdarzenie i wizerunek sprawcy zarejestrowało nagranie monitoringu Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity. Za przestępstwo, którego się dopuścił kodeks karny przewiduję kare pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Do ujęcia doszło na terenie stacji Szczecin Główny. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie zauważyli w pociągu relacji Szczecin Główny – Warszawa Centralna podejrzanego mężczyznę. Dowódca GOI od razu rozpoznał złodzieja z nagrania monitoringu Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity.

Kilka minut później złodziej był już zakuty w kajdanki. Ujęty 48-letni mężczyzna 4 października dokonał kradzieży kieszonkowej, do której doszło w pociągu relacji Świnoujście – Suwałki. Sprawca wykorzystując nieuwagę pasażera dokonał kradzieży jego portfela z zawartością gotówki, karty kredytowej oraz telefonu komórkowego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity.

Mieszkaniec Pyrzyc został przekazany patrolowi Policji z Komisariatu Szczecin Śródmieście, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Za przestępstwo, którego się dopuścił kodeks karny przewiduję kare pozbawienia wolności nawet do lat 5.