Jest zgoda UOKiK na utworzeniu przez PKP Cargo i LTG Cargo Polska wspólnej spółki

Jest zgoda UOKiK na utworzeniu przez PKP Cargo i LTG Cargo Polska wspólnej spółki

Zarząd PKP Cargo poinformował o wydaniu przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na utworzeniu przez PKP Cargo oraz LTG Cargo Polska wspólnego przedsiębiorcy.

– PKP Cargo jest w trakcie analizy, czy dla utworzenia wspólnego przedsiębiorcy będą wymagane zgody innych organów antymonopolowych. W przypadku gdy zgody takie będą wymagane, Spółka poinformuje o tym oddzielnym komunikatem – czytamy w raporcie giełdowym.

O powołaniu przez PKP Cargo S.A. i LTG Cargo polsko-litewskiej spółki intermodalnej, polski przewoźnik poinformował we połowie września 2020 .

Nowa spółka będzie operować na rynku intermodalnym, który jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem towarowych przewozów kolejowych. Polsko-litewska przedsiębiorstwo ma realizować przewóz nie tylko kontenerów, ale także np. naczep samochodowych.

– Takie pilotażowe przewozy naczep samochodowych na platformach kolejowych już zrealizowaliśmy i dały one zadowalające rezultaty. Klienci pytają o takie usługi, bo dla nich przewóz naczepy pociągiem zamiast ciężarówką jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem – mówi w ubiegłym roku Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Kapitał zakładowy spółki ma wynosić około 1,3 mln zł i każda ze stron będzie posiadać po 50 proc. udziałów w tym podmiocie.