Jest nowy przetarg na przewozy na liniach PKM

Jest nowy przetarg na przewozy na liniach PKM

W czwartek 20 października Zarząd Województwa Pomorskiego zaakceptował tryb wyboru wykonawcy świadczącego usługi w zakresie przewozów pasażerskich na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Zamówienie obejmuje przewozy na liniach komunikacyjnych: Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna, Kościerzyna – Gdynia Główna, Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz/Gdynia Główna, Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz w terminie od 11 grudnia 2022 do 12 grudnia 2026 roku.

Wybór wykonawcy odbędzie się w drodze przetargu przewidzianego w art. 701 ustawy Kodeks Cywilny z uwzględnieniem zasad wskazanych w Rozporządzeniu (WE) NR 1370/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. dotyczącego usług publicznych w zakresie kolejowego i drogowego transportu pasażerskiego i uchylającego rozporządzenia Rady (EWG) nr 1191/69 i (EWG) nr 1107/70.

Potencjalni wykonawcy będą mieli 21 dni na złożenie ofert w tym postępowaniu.

Przypomnijmy, że na początku października samorząd poinformowało o nieważności pierwszego przetargu. Dodajmy, że w postępowaniu wpłynęły odwołania od trzech przewodników: Arriva, PKP SKM w Trójmieście oraz Polregio.