Jarocin: fotopułapka pomogła w ujęciu graficiarza

Jarocin: fotopułapka pomogła w ujęciu graficiarza

Fotopułapka w Jarocinie przekazała sygnał o obecności osób postronnych przebywających w torach czynnych na terenie stacji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji pociągu, malującego graffiti na wagonie. Do chwili ujęcia mężczyzna zdążył pomalować około 11m² jednostki elektrycznej.

W poniedziałek, 26 grudnia 2022 r. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie otrzymał sygnał z fotopułapki o obecności osób postronnych na terenie stacji Jarocin w miejscu niedozwolonym dla podróżnych. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Jarocinie.  

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK, zauważyli trzy osoby przebywające na torach czynnych, malujące graffiti na pociągu. Na widok mundurowych sprawcy dewastacji jednostki elektrycznej należącej do Kolei Wielkopolskich rzucili się do ucieczki. Ujęto jednego ze sprawców, wobec którego zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarz’’ wspólnie z kolegami zdążył zamalować powierzchnię około 11m² jednostki elektrycznej.

Ujęty 21-latek został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.