Interwencja SOK wobec Senegalczyka, który nielegalnie przekroczył granicę

Interwencja SOK wobec Senegalczyka, który nielegalnie przekroczył granicę

Mężczyzna leżący wieczorem na ławce peronowej na jednym z warszawskich przystanków osobowych, zaniepokoił dyżurnego ruchu stacji Warszawa Wawer. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK dobudzili śpiącego mężczyznę i bardzo szybko ustalili jego personalia. Wówczas okazało się, że jest to 23-letni obywatel Senegalu, który pieszo przekroczył polsko-białoruską granicę, a na ławce zasnął ze zmęczenia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osoby, która może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę śpiącego na ławce peronowej.

W trakcie podjętych czynności legitymowania mundurowi ustalili, że mężczyzna pochodzi z Senegalu. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami twierdził, że zasnął ze zmęczenia, gdyż pieszo przekroczył granicę polsko-białoruską. 23-letni Senegalczyk nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski.

Po upewnieniu się, że 23-latek nie potrzebuje pomocy medycznej, funkcjonariusze skontaktowali się z komendantem zmiany, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy Komisariatu Policji Warszawa Wawer. Powiadomiona została również Straż Graniczna.